وینگ چون در ایران

سبک وینگ چون کونگ فو اولین بار در سال ۱۳۷۳ توسط استاد فیروز قهرمانی وارد ایران شداستقبال کم نظیر علاقه مندان به هنر های رزمی از وینگ چون و زحمات سیفو قهرمانی سبب شد تا به سرعت وینگ چون در ایران گسترش یابد. پس از گذشت چند سال سیفو قهرمانی از مسئولیت سازمان وینگ چان WT ایران کنار رفته و سیفو حسن زاده پس از طی آموزش های فشرده در آلمان، به عنوان ریاست سبک وینگ چان WT ایران انتخاب شدند. بعضی از شاگردان سیفو قهرمانی، پس از کناره گیری ایشان، موفق به کسب نمایندگی از دیگر سازمان های وینگ چان جهان شدند. امروزه سیفو قهرمانی نیز به مدیریت سبک خود (وو وی تائو) و آموزش وینگ چان مشغول هستند.

هم اکنون مؤسسه فرهنگی – ورزشی هنرهای رزمی وینگ چون کونگ فو پارس این افتخار را داد تا به عنوان تنها نمایندگی سازمان جهانی IWTA ، یکی از معدود مؤسسات هنرهای رزمی ایران و یکی از فعال ترین سبک های تابعه فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران، اقدام به گسترش وینگ چان در ایران نماید.

کمیته وینگ چون کونگ فو استان خراسان رضوی، جزو کمیته های فعال هئیت وشوو استان بوده و در اکثر شهرستان های استان نماینده ی فعال دارد.

لازم به ذکر است، همانطور که در قسمت درباره ما وب سایت عنوان شد؛ این سایت، یک وب سایت شخصی بوده و قصد تبلیغ رسمی برای هیچ کدام از سبک های وینگ چان فعال در کشور را نداشته و مطالب عنوان شده فقط جهت افزایش اطلاعات عمومی مخاطبین می باشد و هیچ یک از کمیته های رزمی کشور تصرفی در محتوای این وب سایت ندارند.