هنرهای رزمی فیلیپینی

doubleknifeeskrima-74043_960x447

هنرهای رزمی فیلیپینی به متد مبارزه باستانی ابداع شده در فیلیپین اطلاق می شود؛ که معروف ترین آنها آرنیس، اسکریما و کالی نام دارند. دلیل پیدایش این سیستم ها نیاز ذاتی به حفاظت از خود بود. در طول سال های متمادی مردم فیلیپین این هنرهای رزمی و مهارت های جنگی را ابداع کردند.

تصویری از سلاح های رایج فیلیپینی که در هنرهای رزمی فیلیپینی با آنها تمرین می شود.

تصویری از سلاح های رایج فیلیپینی که در هنرهای رزمی فیلیپینی با آنها تمرین می شود.

هنرهای رزمی فیلیپینی بدلیل نقش نمایی بعضی از اساتید این هنرها در هالیوود گسترش یافتند. از جمله این اساتید می توان به بروس لی ( نمایش هنر مبارزه با دو چوب در فیلم اژدها وارد می شود ) اشاره کرد.

تصویری از بروس لی با دو چوب اسکریما در فیلم اژدها وارد می شود

تصویری از بروس لی با دو چوب اسکریما در فیلم اژدها وارد می شود

امروزه به تعداد جزیره های موجود در فیلیپین، سبک های مختلف رزمی فیلیپینی وجود دارد. در سال 1972 دولت فیلیپین هنرهای رزمی فیلیپینی را بطور رسمی وارد عرصه ورزش های ملی کرد و ووزارت آموزشو فرهنگ و ورزش فیلیپین، آموزش هنرهای رزمی فیلیپینی را جزئی از برنامه ی آموزشی برای دانش آموزان دبیرستان و دانشجویان کالج قرار داد. یادگیری مهارت های هنرهای رزمی فیلیپینی برای نیروهای پلیس و نظامی فیلیپین اجباری می باشد.

هنرهای رزمی فیلیپینی به عنوان پیشرفته ترین سیستم کاربردی سلاح سرد و چاقو، در جهان شناخته شده و امروزه به عنوان بخشی از هسته برنامه آموزشی رزمی مدرن نیروهای نظامی آمریکا  و نیروهای ویژه اسپتسناز روسیه می باشد.

تصویری از نیروهای نظامی فیلیپین در حال تمرین تکنیک های چاقو هنرهای رزمی فیلیپینی

نیروهای نظامی فیلیپین در حال تمرین تکنیک های چاقو هنرهای رزمی فیلیپینی

ترجمه و گردآوری : سید مصطفی فتاحی

منابع :

http://en.wikipedia.org/wiki/Filipino_martial_arts

http://www.moderncombatives.org/history.html

(هر گونه کپی برداری و استفاده از این مطلب و یا دیگر محتوای وب سایت، جهت آموزش،تکثیر و یا درج در سایت ها یا وبلاگ های دیگر غیرقانونی بوده و از لحاظ شرعی حرام می باشد، جهت استفاده از مطالب، باید با استفاده از قسمت تماس با ما وب سایت، با ما تماس برقرار کرده و نحوه ی استفاده از مطالب را به ما اطلاع دهید و هنگام استفاده از مطلب، منابع را به همراه درج لینک مستقیم ذکر نمایید.)